3 tipy na netradiční a moderní pergoly

Pergola nemusí být jen kostka postavená ze dřeva. V dnešní době už máte téměř neomezené možnosti. Inspirujte se v tomto článku.

Moderní pergoly nemusí vypadat jen jako krychle. Velké množství materiálů a postupů totiž umožňují vytvořit i netradiční stavby. Co všechno si tedy můžete na vašich zahradách postavit a jaký materiál se k tomu bude nejvíce hodit?

Posezení i v zimě

Polykarbonátové desky jsou velice tvárné a nabízí celou řadu benefitů. Ty můžete naplno využít především u zimní zahrady. Dobré tepelně izolační vlastnosti totiž pomohou vaší zimní zahradě udržet optimální teplotu v jakémkoliv ročním období. Redukují také přístup infračerveného záření, díky čemuž zabraňují vzniku nechvalně známého skleníkového efektu. V zimní zahradě si tak budete moct užívat tepla a krás přírody i během zimy nebo podzimu.

Zajímavě tvarovaná střecha

Vyhrát si můžete i se střechou vaší pergoly. Stačí k tomu použít jen vhodný materiál. Sklo je velice dobře tvárné. To znamená, že s ním můžete vytvořit velice zajímavé tvary. Dobrou volbou je také výše zmiňovaný polykarbonát. Desky z polykarbonátu se totiž dají využít jako skvělá náhrada za sklo. Mějte ale na paměti, že má tento materiál jen omezené možnosti využití. Většinou se tedy používá jen jako designový doplněk u luxusních novostaveb, rekonstruovaných vil a rezidencí. Právě tento materiál vám totiž dokáže nabídnout exkluzivní vzhled a širokou paletu odstínů.

V jednoduchosti je krása

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Jednoduchost ale nemusí reprezentovat pouze kostka. Můžete vytvořit jednoduchý přístřešek v podstatě jakéhokoliv tvaru. Moderní pergola vás totiž vůbec neomezí ve vaší fantazii. Obzvlášť pokud použijete polykarbonát nebo kov. Jejich hladký povrch, tvárnost a velké množství odstínů přináší spoustu výhod, které si rozhodně budete užívat. Polykarbonát ale přece jen nade všechny vyčnívá, především díky své schopnosti rozptýlit světlo.