3 věci, které rozhodně nesmí chybět ve vašem životopise

Když hledáte novou práci, není to nic veselého a mnohdy to může být opravdu frustrující. Ačkoli existují pracovní weby, jakým je například jobimi.cz, které hledání práce velmi usnadňují, může se stát, že nová pracovní nabídka stále nepřichází. Na vině může být hned několik aspektů a jedním z nich je také špatně napsaný životopis. Na co si dát při jeho sepisování pozor?

Věnujte pozornost detailům

První otázkou, kterou by měl váš životopis zodpovědět, je, zda věnujete pozornost detailům – zvláště pokud tvrdíte, že jste „orientovaní na detaily“.

Ujistěte se, že jste svůj životopis zkorigovali a zkontrolujte, zda v něm nejsou běžně napsaná slova, gramatické chyby a další překlepy . Nic neříká „orientované na detaily“ více než upravený a bezchybný životopis! I když se zdáte být na práce Praha ideálním adeptem, vše mohou pokazit i zdánlivé maličkosti.

Popište svou kvalifikaci

Zaměstnavatelé nejprve naskenují váš životopis, aby zjistili, zda odpovídá základním věcem, jako jste kvalifikovaní pro danou pozici? Ujistěte se, že váš životopis říká „ano!“ přizpůsobením svého životopisu zaměstnání a společnosti.

Znovu si přečtěte popis práce Zlín a uveďte informace, o kterých víte, že je náborář bude hledat. Jste držitelem požadovaného titulu nebo certifikace? Splňuje vaše pracovní záznamy požadovanou úroveň a roky praxe pro tuto pozici? Zajistěte, aby tyto informace byly snadno rozpoznatelné, aby personalista okamžitě věděl, že jste pro danou pracovní pozici kvalifikováni.

Ukažte své dosavadní úspěchy

Kromě toho, že zjišťuje, zda splňujete kvalifikaci dané pozice, personalista se snaží zjistit, jak a čím přispějetek nabízené pracovní pozici i samotné společnosti.

Namísto vypisování hromady úkolů pod svými rolemi nabídněte solidní a kvantifikovatelné důkazy o tom, čeho jste dosáhli.