4 důvody, proč je chov kuřic dobrým nápadem

Chov slepic, kuřat a kuřic je vhodný i pro rodiny s dětmi. Kuřice a slepice jsou přátelská a společenská zvířata a děti mohou od nich leccos pochytit. Je ovšem zřejmé, že primárním důvodem k chovu slepic a kuřic vede možnost konzumovat čerstvá BIO vejce.

Lidé se stále častěji vrací k přírodě, pokud mají možnost pěstují vlastní potraviny a chov slepic je jen dalším krokem. Po domácích vejcích je stále větší poptávka a lidé jsou ochotní si za kvalitní vejce připlatit. Není proto divu, že prodej kuřic z českého chovu stále stoupá.

Vytváříte vlastní mini ekologický systém

Chovem kuřic vytváříte na dvorku vlastní mini-ekosystém. Krmíte kuřice zbytky z vašeho jídla, skořápky a vodou, ve výběhu se kuřice krmí brouky a ostatním hmyzem, čímž zbavují vaši půdu nechtěných škůdců.

Kuřice na oplátku poskytují výjimečná vejce plná výživy. Jejich odpad pak lze využít na kompost, který vyživuje půdu, do které lze zasadit zeleninu. Je to skutečný kruh života, který se odehrává přímo na vašem dvorku.

Vejcem s vyšším obsahem bílkovin a Omega 3 mastných kyselin

Kolem vajec stále existuje mnoho mýtů ohledně jejich vhodnost v jídelníčku a zdravého složení. Již dávno bylo několikrát prokázáno, že vejce jsou jedním z nejzdravějších dostupných proteinů, zejména čerstvá vejce od kuřic z volného výběhu.

Ty, které se mohou volně potulovat a shánět potravu, produkují vejce s vyšším množstvím Omega 3 mastných kyselin a kyseliny listové a mají méně cholesterolu a tuku.

Vejce lépe chutnají a déle vydrží

Již při pohledu na rozkleplé vejce je evidentní, že chuť bude mnohem lepší. Sytě oranžový žloutek je mnohem chutnější a je důkazem domácího chovu kuřic a slepic.

Pro ty, kteří to nevědí, vejce mají ochranný povlak, když jsou snesena. Pokud se nemyjí, vydrží 8 týdnů i déle. Pokud jsou chlazeny, vydrží 3 měsíce.

Upřednostněte kuřice a slepice z českého chovu

Pokud toužíte po domácích vejcích, mrkněte na web kurice.cz, kde objevíte různé typy kuřic, ale také slepice dominant. Pokud si nejste jisti výběrem, neváhejte prodejce z kurice.cz kontaktovat, ochotně vám poradí.