Betonové jímky u rodinného domu zajisté využijete

Mít rodinný dům je krásné, ale často náročnější řešení než mít byt. Mnoho lidí si pořídí bydlení nebo rekreační chatu na místě, kde chybí možnost napojení na veřejnou kanalizaci. Nemusí to být však důvodem, proč vybrat jinou lokalitu, dokonce i bez přítomnosti kanalizace můžete na daném místě příjemně žít. Při mnoha denních aktivitách vzniká odpadní voda, od sprchování až po toaletu a je třeba myslet na to, že musí někam odtékat. Pokud není možnost napojení na veřejnou kanalizaci, můžete si umístit betonové jímky.

Betonová jímka pro odpadní vodu

Betonové jímky, či také žumpy, jsou skvělým řešením. Odpadní voda do nich bude odtékat a když se jednou za čas naplní, tak jejich obsah odčerpá fekální vůz. Pokud nevíte, kde betonové žumpy pořídit, nejlepším místem je firma na Dobrezumpy.cz, která vám betonovou žumpu přiveze kamkoliv a umístí ji do předem vykopané jámy. Zde ji nainstaluje a vy ji můžete bez omezení používat. Betonové jímky se vám nabízí v mnoha velikostech a kromě žump si můžete vybrat také septiky. Žumpy jsou 100% nepropustné a stanou se pro vás tím nejlepším řešením.

Jímky na dešťovou vodu

Betonové jímky se nemusí využít jen jako žumpa. Skvělou možnost představují betonové jímky na dešťovou vodu. V České republice se střídají období plná srážek a období sucha. Byla by škoda v období sucha používat pro zalévání, mytí auta nebo třeba splachování pitnou vodu, když můžete použít tu dešťovou. Na rozdíl od nadzemních sudů a nádrží na vodu vám jímky na dešťovou vodu nezaberou na pozemku žádné místo, protože budou pod zemí. Bude sem vést voda z okapu a při srážkách můžete vodu zachycovat a skladovat, abyste ji mohli používat, když je sucho a vody je nedostatek. Jelikož ušetříte za pitnou vodu, investice do jímky se vám postupně vrátí, inspirujte se nabídkou na Dobrezumpy.cz.