Chorvatské ostrovy nabízí dokonalé pláže bez turistů a zaslouženou relaxaci

Pokud stále váháte nad letní dovolenou, popřemýšlejte o Chorvatsku a také o chorvatských ostrovech. Právě ty nabízí dovolenou v obklopení krásnou přírodou, romantickými plážemi a dokonale čistým mořem. Stačí si jen vybrat jeden z mnoha chorvatských ostrovů. Jaké jsou však nejkrásnější?

Hvar

Za nejkrásnější chorvatský ostrov je často považován Hvar. Jedná se o středodalmatský ostrov, o kterém se traduje, že je nejslunnějším chorvatským ostrovem. Samotný ostrov je opravdu nádherný. Zachovalá příroda, krásné scenérie, příjemná atmosféra a azurové moře, to je to, co tvoří zdejší prostředí. Krásné je i samotné město Hvar na ostrově, kde můžete navštívit třeba zajímavé náměstí s katedrálou svatého Štěpána či biskupský palác. Chorvatsko ostrovy jsou tou pravou volbou pro vás.

Mljet

Jihodalmatský ostrov Mljet je určen pro všechny příznivce nádherné přírody. Z velké části se totiž na jeho území rozkládá národní park. Objevíte zde slanosladká jezera, mořské laguny, rozlehlou vegetaci, členité pobřeží a útes. Mljet je ze 72 % pokryt jen lesy. Těšit se můžete i na jedinečnou jeskyni a cedrové háje.

Kornati

Méně známé chorvatské ostrovy, které podle pověsti stvořil samotný Bůh, to jsou Kornati. Stačilo rozházet „pár kamínků“ a vzniklo 147 malebných ostrůvků. Nejdelším ostrovem je Kornat. Kornati se staly oblíbené především u jachtařů. Celkem 109 ostrovů je součástí národní parku, proto se zde nedá stavět a žije tu jen pár lidí. Zavítat sem můžete například na jednodenní výletní plavbu.

Výhody

Pokud stále přemýšlíte, zda je Chorvatsko tou pravou volbou pro vás, vzpomeňte na největší výhody, které vám dovolená v Chorvatsku přináší. Jedná se především o možnost jet do této destinace autem, ubytovat se v apartmánech za skvělé ceny a užít si dovolenou v krásné přírodě s úžasným mořem. K pohodové dovolené jistě přispěje také místní gastronomie. Dovolená levně, to je Chorvatsko.