Fotopast k ochraně majetku

O fotopastech můžeme často slyšet ve spojitosti s divokými zvířaty. Přírodovědci, zoologové, myslivci nebo třeba i ochránci přírody často používají fotopasti k tomu, aby prokázali nebo zaznamenali výskyt živočišných druhů v určité lokalitě. Fotopasti jsou malá a maskovaná zařízení, která jsou neuvěřitelně odolná a spolehlivá. Dokáží po celý rok ve venkovních podmínkách monitorovat požadovanou oblast, jejich funkce neovlivní počasí ani výkyvy teplot. Kromě monitorování zvířat však mají ještě jedno využití, které roste na popularitě a sice ochranu majetku.

Jak fotopast chrání majetek?

Fotopast nemusí být umístěna jen ve volné přírodě, když se umístí na pozemek, stane se tím nejlepším bezpečnostním prvkem, protože bude váš pozemek dokonale monitorovat. Fotopast disponuje PIR čidlem snímajícím tepelný pohyb a když se do jeho záběru dostane zvíře nebo člověk, fotopast ho okamžitě zaznamená. Jde o zlomek sekundy, takže není možné záběru uniknout. S fotopastí budete mít dokonalý přehled o tom, co se na vašem pozemku děje po dobu vaší nepřítomnosti nebo když spíte. Jelikož fotopast disponuje neviditelným přísvitem, pořídí vám vysoce kvalitní snímky i v nočních hodinách. Fotopasti jsou na baterie, znamená to tedy, že je můžete umístit kamkoliv, třeba i daleko do volné přírody nebo kamkoliv na zahradu. Fotopast si můžete plně nastavit a veškeré snímky se vám ukládají na SD kartu. Následně si je můžete prohlédnout v počítači nebo na displeji fotopasti, pokud jím disponuje.

Pokud si nechcete prohlížet záběry zpětně, ale chcete mít aktuální přehled o dění na pozemku, ideální volbou je GSM fotopast, ta vám může aktuální snímky odesílat na telefon formou MMS nebo na váš email. Fotopasti nejsou velkou investicí, ale přinesou vám mnoho užitku, získáte s nimi bezpečnostní prvek, který vám zajistí klidnější spánek.