Jak na rekonstrukci

Nesplňuje-li stavba požadované parametry, je čas na rekonstrukci. Ta nemusí probíhat úplně od základů, záleží především na stavu budovy. Nejčastěji se rekonstrukce týká starších domů či bytů, které si noví majitelé chtějí přizpůsobit vlastním představám a potřebám. Nejprve je třeba zajistit základní stavbu, potom můžete řešit vnitřní vybavení, abyste si zde vytvořili skutečný domov. Pro každého znamená útulný domov něco jiného, někdo dává přednost jednoduchému bydlení, jiný potřebuje celou řadu doplňků a dekorací, aby se zde cítil doma. Záleží na každém zvlášť. Proto také existuje tolik možností, jak si bydlení upravit.

Tapetujeme

Někomu stačí bílé stěny a je spokojený, pokud ale potřebujete kolem sebe barvy, neváhejte a použijte je. Můžete si stěny doma vymalovat libovolnou barvou, nebo pokud se vám nechce řešit úklid po malíři, vsaďte na tapety. Některé jsou velmi nenápadné a můžete je použít k vytapetování celé místnosti. Jiné mají výraznější nebo barevnější vzor, ty se hodí třeba na jednu stěnu. Záleží potom na barvách a velikosti vzoru, do menších místností je vhodné použít světlejší barvy a menší vzory, prostornější pokoje mohou nést i tmavší barvy či větší vzory. Typickým příkladem jsou některé tapety se skandinávskými vzory, zámecké tapety nebo tapety s přírodními motivy – dřevem, kameny nebo třeba cihlami.

Máte oblíbenou krajinu, zvíře, nebo městské panorama? Potom si vyberte ze široké nabídky fototapet. Tyto tapety mají jako vzor obraz z fotografie a vy si můžete vybrat, který z nesmírného množství motivů se bude hodit zrovna vám do obývacího pokoje, ložnice nebo třeba do pracovny. Nemusíte se bát instalace tapety, složitost závisí na jejím materiálu, pokud si ale vyberete vliesovou tapetu, bude to rychlé a jednoduché. Stačí nanést na čistou suchou zeď lepidlo, přiložit pruh tapety, vyhladit a je hotovo. Vidíte? Žádná věda, zvládnete to raz dva. Neváhejte a vyberte si z širokého sortimentu tu vaši tapetu.