Jaké je využití ventilátorů s rozprašovačem vody?

Pokud se poohlížíte po komfortním a inovativním řešení v oblasti cirkulace, ochlazování a osvěžování vzduchu, určitě byste neměli přehlédnou širokou nabídku ventilátorů s vodní mlhou. Ty nejenom, že učiní vzduch ve vámi zvoleném prostoru čerstvým a osvěžujícím, navíc celý prostor udělají na pohled netradičním a atraktivním. 

Jak ventilátory s vodní mlhou fungují? 

Ventilátory s rozprašovačem vody jsou vrcholem současné techniky. K rychlému ochlazení vzduchu využívají technologií na bázi vysokotlaké vodní mlhy. Díky tomu je výsledkem jejich použití zaručen čistý a svěží vzduch bez rizika jakéhokoliv smáčení okolních povrchů. 

Kde je možné rozprašovací ventilátor použít?

Ventilátory s vodní mlhou je možné instalovat jak do interiérových, tak exteriérových prostorů. V interiéru je možné ventilátory umístit až do výšky 12 m, v exteriéru pak do výšky 8 m. Ventilátory jsou vysoce výkonné a dokáží distribuovat čerstvý vzduch spolu s vodní mlhou na plochu v rozmezí 40-70 m2 v závislosti na použitém typu zařízení.

Typy rozprašovacích ventilátorů

Základní rozdělení ventilátorů s mlhou se odvíjí od místa jejich instalace a jejich designu. Prvním typem jsou ventilátory pohledové. Tento typ najde své uplatnění především v prostorech, které jsou posuzovány na základě estetiky a atraktivity prostředí. Mezi takové prostory patří například soukromé zahrady, hotelové terasy, či předzahrádky restaurací. Druhým typem jsou pak ventilátory průmyslové. Na tento typ jsou spíše než kritéria estetická kladeny požadavky robustnosti, výkonu a odolnosti. Své uplatnění najdou v rozličném průmyslovém prostředí, jako jsou výrobní haly a sklady.

Výběr z mnoha variant

Ať už hledáte ventilátor na základě estetiky či výkonu, máte na výběr z jejich rozličných variant. Můžete vybírat z ventilátorů stacionárních, mezi které patří ventilátory nástěnné, závěsné, či sloupové. Mobilních ventilátorů, jež se pyšní velkou tichostí a plnou autonomií. Nebo můžete sáhnout po vysokotlakých mlžících dělech, která disponují velkým výkonem a dopomohou k snížení prašnosti v jakékoliv průmyslové zóně.

Zdravotní benefity

V neposlední řadě je potřeba zmínit zdravotní benefity, které z použití ventilátorů s rozprašovačem vody vyplývají. Běžné klimatizace a ventilátory značně vysušují vzduch a vnášejí do ovzduší nadměrné množství prachových částic. Tyto problémy jsou však mlžnými ventilátory eliminovány. Vysokotlaká vodní pára se nejenom postará o dostatečné zvlhčení vzduchu, ale též zatěžká prachové částice, které klesnou k zemi a dále se již nevíří. Díky tomu se výrazně snižuje podráždění vašich dýchacích cest, či možnost alergické reakce způsobená roztoči.