Jarní úklid svěřte vysokotlakým čističům

Zima nám ještě pořádně neukázala, co umí a na dveře pomalu klepe jaro. S prvními paprsky jarního slunce se začne příroda probouzet a společně s ní se na své zahrádky vrátíme i my. A jako každý rok bude zapotřebí první týdny věnovat odstranění nepořádku, který po sobě i sebemírnější zima zanechává. Nechce se vám do lopoty s kbelíkem a kartáček? Nezdá se vám zahradní hadice dostatečně efektivní? Svěřte jarní úklid vysokotlakým čističům, které se o všechno dokonale postarají.

Očistný proud vody, který ušetří peníze

Chodníček ze zámkové dlažby před domem, automobil, terasa, zdi domu. Na všech těchto místech zima zanechala svou stopu. Špína se navíc sbírá po dobu několika měsíců a je silně zažraná. Běžná zahradní hadice si s ní neporadí a práce s rýžovým kartáčem zase stojí zbytečně mnoho sil. Co teď? Svěřte se kvalitním vysokotlakým čističům a jejich mocnému proudu vody.

Při nákupu „wapky“ ale buďte obezřetní. Nevěřte všem proklamacím na krabicích a vyhněte se přístrojům, které neumožňují plynule regulovat tlak vody. Dovedete si představit, že křehkou fasádu svého domu vystavíte stejnému tlaku jako betonový chodník? Zatímco pro běžné čištění plně dostačuje tlak vody zhruba 110–120 bar, u mytí automobilu ještě desítku přidejte.

Vysokotlaké čističe mají oproti hadicím ještě jednu podstatnou výhodu. Jakkoliv se to možná nezdá, spotřebují při své práci daleko menší množství vody. Hlavním důvodem je fakt, že nečistoty odstraní mnohem rychleji. Vyšší průtok vody je tak více než vykompenzován kratší dobou čištění.

Mnoho zákazníků považuje za hlavní nedostatek vysokotlakých čističů nutnost tahat kabel. Je to i váš případ? Pokud ano, nemusíte se už dále trápit. Na trhu se totiž postupně prosazují i akumulátorové modely vybavené praktickou dobíjecí baterií.

Kvalita provedení až na prvním místě

Zaujal vás některý z levných modelů, které dnes plní regály hypermarketů? Informace uvedené na krabici budou hovořit o dokonalých parametrech, vysoké energetické úspoře i mnoha funkcích. Realita bohužel bývá mnohem horší a úspěchem je už to, když se neznačkový stroj podaří nastartovat.

Raději se podobným experimentům obloukem vyhněte a sáhněte po některé z ověřených značek. Mezi ty nejoblíbenější patří Bosch. Výroby z jeho dílny se pyšní odpovídajícím výkonem i vysokou konstrukční úrovní, z níž vyplývá dlouhá životnost. K tomu všemu přidejte ještě řadu zajímavých doplňků, s nimiž jde práce mnohem lépe od ruky.

Aby byla vaše orientace jednodušší, nabízí Bosch celou modelovou řadu tlakových čističů označovaných jako hobby. Ta je navržena s ohledem na požadavky domácností. Vyznačuje se rozumnými vlastnostmi za velice příznivou cenovku. V balení nenaleznete jen samotnou wapku, ale celou řadu speciálních nástavců a kartáčů určených pro různé příležitosti. Příslušenství však můžete zakoupit i samostatně podle vlastních potřeb.