Jaro a trávník – jak o něj pečovat? 1

Příchod jara je pro všechny zahrádkáře jasný pokyn k tomu, že začíná jejich sezóna. Postupně se začnou objevovat povinnosti, které jsou spojeny se zahradou. Někdo to bere jako povinnost, jiný jako radost. Péče o zahradu se vám později vyplatí, ať už plodinami nebo jen pohledem na krásnou a upravenou zahradu. Co však s trávníkem? Tomu musíte také věnovat spoustu péče, zejména po zimě. Musí se přeci dostat do formy.

Trávník a očekávání

Než se vůbec pustíte do nějaké péče o trávník, je důležité si říci, co od něj chcete. Stačí vám obyčejný trávník, který stačí jen posekat a bude? Nebo chcete mít krásně zelený koberec, který se táhne celou zahradou? Pak budete muset investovat nejen finance, ale také čas.

Nádech, výdech

Po zimě je třeba se pořádně nadechnout čerstvého vzduchu. Na nic nečekejte a zaměřte se na vertikutaci. U trávníku s vertikutací začnete, až se teplota půdy vyšplhá kolem osmi stupňů. Řím bude teplota ve dne vyšší, tím rychleji a víc tráva roste. Než přistoupíte k vertikutaci je dobré trávník posekat, usnadní to hodně práci.