Kácení stromů – kdy to jde bez povolení? 1

Máte na své zahradě strom, který už potřebuje nějaký zásah? Pokácet jej jen tak, to se nemusí vždycky vyplatit, někdy to totiž může být problém, za který dostanete pokutu. Pravidla jsou jasná, i když se před časem všechny informace různili a nikdo pořádně nevěděl, co a jak. Nyní už jsou pravidla jasnější. Potřebujete povolení nebo ne?

Zahrádkářské kolonie mají zelenou

Dříve to bylo nemyslitelné, aby kácení prošlo i zde bez povolení. V současnosti můžete kácet stromy i zde, ovšem za určitých podmínek, které jsou podobné jako pro majitele zahrad u rodinných domů. Nemusíte tedy trpět zákazem. Kácení stromů podléhá jasným pravidlům. Jak je to u ovocných stromů?

Máte na zahradě starý ovocný strom? Špatně plodí, už je vám spíš na obtíž, možná i napaden nějakými chorobami. A takový logicky na své zahradě nechcete. Můžete kácet? Potěší vás, že ano. Kácení ovocných stromů je povoleno na vlastních zahradách podle vlastního uvážení, není potřeba povolení. Nejlepší doba na kácení ovocných stromů je zimní období, tedy listopad až březen.