Ochutnávka nejkrásnějších chorvatských ostrovů – Cres, Dugi Otok, Hvar a Korčula

Chorvatsko je bezpochyby místem kultury, historie, krásy a kouzla. Nabízí různé aktivity a jedinečné tradice. To vše vás obklopí úžasným Jaderským mořem a vynikajícím počasím. Není tedy těžké předpovědět, kam na dovolenou k moři. Jaké chorvatské ostrovy byste si tedy neměli nechat ujít a proč?

Cres

Cres je svou rozlohou největší chorvatský ostrov. Jeho terén je sice poměrně kopcovitý, to však nic nemění na tom, že je to krajina jako stvořená pro cyklisty. Je zde také mnoho turistických tras, které lze prozkoumat i pěšky. Pokud tedy vaše cesta do Chorvatska míří na Cres, nebudete litovat. Pro milovníky pláže je jich tu skutečně plno – na severu těch nejkrásnějších, tedy oblázkových.

Dugi Otok

Nedotčený nádherný ostrov, který je ideální pro odpočinek. Najdete zde klid. Tato lokalita je sice protkána malebnými vesničkami, ale lišky zde dávají dobrou noc. Pláže nejsou přelidněné a procházky jsou skvostné. Dugi Otok se pyšní bujnou vegetací, ale i parádními útesy vhodnými k potápění, šnorchlování, jízdě na kajaku i rybaření.

Sakarun je považována za jednu z nejhezčích pláží, právem přirovnávanou k těm karibským. Je výborným místem pro rodiny.

Hvar

Hvar je je hlavním ostrovem večírků v celém Chorvatsku. Noční život je převážně soustředěn právě tady. Je to centrála veškerého dění, ale není to tak, že by tím pádem nebyl vhodným ostrovem pro rodiny. Zbytek ostrova dokáže být i klidný a uvolněný. Neměla by vám uniknout města jako Jelsa a Vrboska – je to idylka.

Korčula

Ostrov Korčula, proslulý také svým přízviskem – smaragdový ostrov, je jedním z absolutně nejlepších ostrovů poblíž Dubrovníku. Tento malý ostrov se nachází v jižní Dalmácii a je mezi cestovateli velice oblíbený. Kromě toho je Korčula parádní pro pěší výlety a objevování přírody. Navštivte odsud i město Vela Luka, jezdí sem trajekt.