Podlaha z laminátu

Současný moderní styl života vyžaduje, aby veškeré prodávané produkty byly nenáročné na údržbu. Platí to zejména pro podlahové krytiny, které by měly být všestranně použitelné nejen v domácnostech, ale i v kancelářích či obchodních prostorách. Jejich pokládka by měla být rychlá a snadná, měly by být odolné proti oděru a neměly by vyžadovat žádnou zvláštní údržbu. Tyto předpoklady naprosto splňuje laminátová podlaha.

Vlastnosti laminátové podlahy

Výběr laminátové podlahy záleží na několika faktorech. Zejména záleží na charakteru místnosti nebo prostoru, kde ji chcete pokládat. Rozlišují se totiž tzv. třídy zátěže 31, 32 a 33, kterou budete volit podle intenzity využití daného prostoru. S tímto parametrem úzce souvisí také tloušťka podlahy. Například v běžné domácnosti bude zatížení určitě mírnější, než například v kancelářích, obchodech nebo dokonce v průmyslových halách, chodbách, šatnách a podobných prostorech. Dalším parametrem je hodnota oděru AC, tedy stupeň odolnosti. Například do pracovny či kanceláře, kde se budete po podlaze pohybovat na pracovních židlích s kolečky, bude zapotřebí hodnota AC 6.

Výhody laminátové podlahy

V posledních letech se laminátové podlahy staly velice populární pro svou víceúčelovost a dlouhou životnost. Důležitou roli také hraje ohromně velká možnost výběru z více než 450 dekorů. K výhodám podlah z laminátu patří také rychlá a snadná pokládka, což oceníte v případě potřeby rychlého nastěhování do nového či rekonstruovaného bytu. Laminát je oblíbeným materiálem také pro svou trvanlivost a odolnost proti oděru a pro minimální potřebu údržby.

Laminát nebo parkety?

Útulnost, teplo a příjemný pocit, to jsou stále hlavní požadavky na podlahovou krytinu i v moderních domácnostech. Parkety byly a ještě jsou krytinou, která tyto požadavky splňuje. Ovšem stále více jí konkuruje laminát, který klasické dřevěné podlahy v mnohých ohledech předčí. Existují i laminátové podlahy které lze použít i u podlahového topení. Důležitá je také všestrannost, neboť laminátovou podlahu z obchodu Floor experts můžete položit do každé místnosti.