Potřebujete kvalitní plynové láhve? Rychlé řešení pro všestranné využití

Řada lidí stále využívá plynové láhve pro jejich praktičnost a univerzálnost. Hodí se při množství činností nejen kolem domu. Poslouží při vaření nebo pro grilování, využijete je tak i na cestách při kempování, ale také je možno s jejich pomocí vytápět. Jejich dostupnost je vysoká, jediné, na co je dobré si dávat pozor, je kvalita. Pokud hledáte bezpečné a spolehlivé řešení, přečtěte si náš článek.

Jak je to tedy s bezpečností?

Jak jsme již zmínili, existuje celá řada dodavatelů plynových lahví. Kvalitní dodavatel zajišťuje pravidelnou kontrolu lahví, kde patří také revize a údržba. Mezi spolehlivé patří energie od Primagas, což je společnost, která má širokou působnost v oblasti dodávek energií. Právě zázemí větší firmy je typicky zárukou bezpečnosti také u plynových lahví. Bezpečnost v takovém rozsahu nedokáží zajistit zejména lokální plniči plynu, kde je dobré být vždy obezřetný. Nejčastějšími prohřešky bývá právě zanedbaná údržba, protože ta zkrátka něco stojí a menší dodavatel na to nemá peníze.

Jaké láhve a kde jsou k dispozici?

Jestliže chcete sehnat kvalitní plynovou láhev od Primagas, tak se můžete obrátit na maloobchodní síť prodejen většiny známých hobbymarketů a seženete je také ve větších stavebninách, případně v rámci sítě některých čerpacích stanic.

Důležitá je také kvalita plynu, která je u velkých dodavatelů plynu na vysoké úrovni. Kontroluje se totiž laboratorně a podléhá certifikaci. Obvyklé velikosti lahví, které jsou k dispozici, jsou:

  • 2 kg (třeba kempování)
  • 5 kg (třeba grilování)

Láhve o velikosti 2 kg nebo 5 kg, tedy ty malé, si lze koupit, platíte pak za láhev a za plyn. Po jejím spotřebování ji vrátíte a dostanete jinou plnou a už platíte pouze plyn. K dostání jsou ale i velké plynové bomby 10 nebo až 33 kg, které se neprodávají, ale lze je půjčit proti vratné záloze. Zde se platí vždy pouze plyn a zmíněná záloha za láhev.