Sháníte nutně lešení? Není jednoduší způsob jeho získání než výhodný pronájem

Určitě jste ve svém životě nejednou prováděli stavební práce na vašem rodinném domě. Výměna okapů, jejich vyčištění nebo dokonce barvení fasády zrovna nepatří do okruhu činností, které by se komfortně prováděly ze žebříku. Daleko pohodlnější a bezpečnější je použít lešení. Nemusíte si ale zoufat, když jej doma nemáte, protože si ho můžete snadno a rychle pronajmout v půjčovně lešení.

Při stavbě lešení dbejte na bezpečnost!

Nejenom, že byste měli při stavbě lešení dbát na veškeré bezpečnostní normy a pokyny, ale měli byste si rozmyslet i pronájem dalšího užitečného příslušenství. Například nástavná konzole je skvělá pro překonání schodů nebo arkýřových oken. Výtečně se hodí i pro práci na střešních oknech, díky čemuž se stane práce o mnoho pohodlnější. Za vyzkoušení stojí i stříška na lešení, která poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy.

Z lešení se snadno dostanete i na střechu!

Když už budete stavět lešení kolem svého domu, měli byste zauvažovat i nad rekonstrukcí střechy. V takovém případě byste si ale měli pronajmout zabezpečení okraje pro šikmou střechu. Jde vlastně o zábradlí, které se připevní na okraj střechy a zabrání tomu, abyste z ní spadli až na zem. Díky síťování se nemusíte bát ani o své nástroje. Přes hustou síť totiž na zem nedopadne žádný nástroj, protože se všechny zastaví na okraji střechy.

Která lešení jsou k pronájmu?

Pronájem lešení zahrnuje širokou paletu nejrůznějších lešení. Do exteriéru je například nejlepší použit pohyblivé hliníkové lešení, které s šířkou 1,35 metru poskytuje dostatek prostoru pro bezpečnou práci. Samozřejmě je k dispozici i užší varianta s šířkou 0,75 metru, jež se daleko lépe vejde do těsnějších prostor. Hlavní výhodou těchto lešení je snadná a rychlá montáž, včetně možnosti modulárního rozšíření do šířky i do výšky. Oceníte i maximální zatížení 200 kg/m2.

Vykašlete se na práci ze žebříku a zauvažujte nad pronájmem lešení. Nejenom, že bude práce o dost pohodlnější, ale také o mnoho bezpečnější.