Střechy z kvalitního plechu

O plechových střechách panují některé nepravdy. Například že brzy podléhají korozi, nebo že prudký déšť či kroupy způsobují nadměrný hluk. Tato negativa zdaleka neplatí pro jedinečné střechy COMAX®, ale právě naopak. Tato střešní krytina skvěle padne na téměř jakoukoliv střechu a má celou řadu předností. Jedná se o produkt výrobce STŘECHY COMAX®, který má své výrobní i skladové prostory na okraji středočeského města Velvary. Vzhledem k rostoucí poptávce otevřel další provoz v Jindřichově Hradci a v rámci expanze do zahraničí také v anglickém přímořském městě Bristol.

Co jsou vlastně střechy Comax®

Tato střešní krytina je vyrobena z hliníku, který je speciálně upravován. Tento materiál je důvodem velice nízké hmotnosti plechových šablon. Lehkost šablon je výhodou při pokládce, ale také celá střešní konstrukce je tak velice odlehčena. V porovnání se střechami, na kterých jsou použity klasické pálené tašky či jiná krytina, je zatížení střechy několikanásobně nižší.

Další výhody střešní krytiny Comax®

Plechová střešní krytina Comax® je odolná proti všem povětrnostním, ale také chemickým vlivům. Proto jsou střechy Comax® vhodné například do drsných horských oblastí, nebo do okolí chemických provozů. Odolávají také agresivnímu přímořskému ovzduší, což bylo jedním z důvodů vybudování provozu u moře v Bristolu.

Vzhledová stránka

Na první pohled připomínají plechové střešní krytiny Comax® tradiční pálené tašky. Je to dáno speciální metodou lakování a také širokou paletou standardních barev. Moderní úprava hliníku spočívá tzv. embosování povrchu plechu metodou „Stucco“. Těmito technologiemi se zabývá firma Metal Trade Comax a.s., se kterou její dceřiná společnost STŘECHY COMAX® úzce spolupracuje.

Příslušenství a doplňky

Výrobce nabízí také možnost objednání střešních doplňků, které přispívají k dokonalému dojmu z celé střechy. Jsou to především okapové systémy ze stejného materiálu a ve stejném barevném provedení. Výrobce STŘECHY COMAX® dále nabízí na zakázku například dělení a ohýbání plechů nebo opláštění budov.