Svatba na vlastní zahradě? Proč ne, stačí jednoduché vybavení

Někdy máme ty nejlepší věci přímo před očima. A tak se může stát, že namísto honosného zámku nebo jiných drahých svatebních prostor se může svatba odehrát i tam, kde to znáte nejlépe. V pohodlí a klidu domova. Taková svatební garden párty na vlastní zahradě určitě za zmínku stojí. Jak takovou svatební oslavu uspořádat a co bude potřeba?

Vybavení lze pronajmout

Svatební obřad i hostina na vlastní zahradě jsou čím dál tím oblíbenější. Nemusíte nikam přejíždět, všechno je v pohodlí domova a není třeba být nervózní z cizího prostředí. O to víc je ale třeba organizace a vybavení.

Bez čeho se na zahradní svatební slavnosti neobejdete? V první řadě budete potřebovat vhodné zastřešení. Ať už proti dešti, větru nebo slunci, bez střechy se pravděpodobně neobejdete. Za těmito účely je vhodné zvolit pronájem párty stanů, abyste nutně nemuseli kupovat zastřešení, které pak už nevyužijete.

Počet a velikost stanů volte podle počtu hostů, pravděpodobně bude zapotřebí i jeden menší stan pro kapelu či Dj. Také je třeba zamyslet se nad tanečním parketem. Svatba bez tance, to by nebyla svatba. I taneční parkety se dnes dají pronajmout, Jedná se o mobilní podlahy, které jednoduše umístíte na rovný povrch na vaší zahradě a nevěsta s ženichem si tak v klidu vychutnají svůj první tanec, aniž by se jim bořily nohy do trávy.

Důležité bude i osvětlení

Kde si vybavení půjčit? K dispozici bude některá půjčovna párty stanů v Praze, půjčovny bývají však i v jiných větších městech. Dále bude zapotřebí posezení. Záleží na vás, jak moc luxusní vybavení budete chtít, ale v klidu vám postačí i klasické pivní sety, tedy skládací stoly a k nim lavice.

Z delších lavic a stolů lze vytvořit pohodlné čtvercové posezení nebo posezení do tvaru U, lavice opatřit pohodlnými podsedáky a na stoly dát bílé ubrusy a k tomu pěkné prostírání sladěné do barev svatby. Pronajmout pivní sety také není žádný problém, zaměstnanci půjčovny je určitě ochotně pomohou sestavit a pak zase naložit a odvést.

Myslet je třeba také na osvětlení a dostatečný přívod elektrické energie. Jakmile bude toto zázemí hotové, postačí už jen kvalitní muzika, dobré jídlo a veselí hosté.