Tipy, jak pojistit nový rodinný dům

Dostavěno, ale prozatím nepojištěno? Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, jak říká jedno z přísloví, proto s řádným pojištěním nového domu není radno otálet. Pojištění na dům ve výstavbě totiž nekryje veškerá rizika, v zimě navíc může přijít sněhová vánice nebo vichřice kdykoli. Stejně jako se to stalo před lety při vichřici Eberhard, která pustošila tuzemsko v roce 2019 a zanechala po celé České republice škody za desítky miliard korun. Jistit se proti škodám je přitom tak snadné!

Majetkové pojištění v pořádku

Dostaví a nepojistí. Podle pojišťovacích agentů častá chyba lidí, kteří právě dokončili dům a přestěhovali se. S novou pojistkou otálí, i když k tomu nemají důvod. Majetkové pojištění online lze přitom sjednat hned v den, kdy je vydáno kolaudační rozhodnutí. Navíc stačí znát jen přesnou adresu a celkový počet metrů obytné plochy a pojištění uzavřít po internetu během několika málo minut. Hned po podpisu a zaplacení je smlouva okamžitě platná.

Bez nutnosti oceňování majetku

Uhradí se mi z pojistky veškeré škody? Jednoznačně ne, záleží vždy na nastavené pojistné částce. U zastaralých smluv s nízkými částkami pojišťovna uhradí jen tolik, kolik je dáno. To hrozí samozřejmě i u nově sjednaného pojištění, proto je vhodné se riziku podpojištění vyhnout výběrem správného pojištění rodinného domu. Majetek se nemusí jednotlivě oceňovat, pojistná částka se stanovuje paušálně na základě metrů čtverečních a její výši lze během sjednávání smlouvy ještě upravit.

Elektronika nebo garáž v ceně

U ERGO pojišťovny je v rámci pojistky kryta elektronika bez limitu, a dokonce i škody při zkratu na elektromotorech nebo při rozbití skla z jakékoli příčiny. Uzavřená smlouva se vztahuje také na vedlejší budovy a drobné stavby na pozemku, na studny, na septiky nebo na žumpy. Součástí majetkového pojištění je zároveň pojištění občanské odpovědnosti, které se hodí v případě drobných karambolů, ale i při nechtěném zranění třetí osoby při amatérském sportu.