Už nemůžete hluk od sousedů vydržet? Protihluková izolace pomůže

Bydlet v panelovém domě není snadné. Má to sice i své výhody, ale velkou nevýhodou je skutečnost, že se zde snadno šíří všechny zvuky. Slyšíte rozhovory, hlučné děti, puštěnou televizi, hudbu, zvířata a mnoho dalších zvuků? Když jsou některé zvuky opravdu hlučné, je to nepříjemné a to obzvláště, pokud chcete relaxovat, pracovat nebo třeba spát. Ne vždy je se sousedy rozumná domluva a pokud si myslíte, že už pro vás není řešení, vždy vám pomůže kvalitní protihluková izolace.

Hluk už nebude hlukem

Odhlučnění obecně je proces, u kterého se připevní akustické materiály na místo, kterými k vám hluk vniká. Provádí se zvuková izolace stropu, podlahy i stěn. Nejde o náročný proces, často stačí jen přilepit desky z akustické pěny a je klid, Výsledný rozdíl je obrovský.

Náhle může být hluk o desítky decibelů menší. Mnoho zvuků od sousedů už vůbec neuslyšíte, protože je zvuková izolace pohltí. Hlasité zvuky budou utlumeny tak, že už je ani nebudete vnímat. Protihluková deska navíc může být velmi tenká, takže po její aplikaci vám neubere prakticky žádné místo k životu. Shlédněte, jak se dělá akustická izolace stěny v bytě.

Akustický materiál samozřejmě musíte pořídit a koupíte ho nejlépe na Akusticka-pena.cz. Jde o prodejnu, kde naleznete všechny druhy akustických pěn na jednom místě, Naleznete zde i kompletní příslušenství, zkrátka vše proto, abyste mohli své prostory odhlučnit.

Web je i skvělým zdrojem informací o odhlučnění a najdete zde také návody, se kterými zvládnete aplikovat akustické materiály svépomocí. Vaše domácnost bude po odhlučnění k nepoznání a bude vám připadat, jako byste ani žádné sousedy už neměli. Inspirujte se na webu a zajistěte si účinné odhlučnění také.