Vyvýšený záhon i psí bouda – tohle zvládnete sami!

Dva zahradní projekty, které rozhodně zvládnete sami – pusťte se do výroby vyvýšeného záhonu nebo psí boudy. Vytvoříte něco praktického, a ušetříte tisíce korun! Jdeme na to!

Vyvýšený záhon nadělá parádu i užitek

Nemusíte být zrovna milovníci zahradničení, abyste ocenili kouzlo vyvýšeného záhonu. Jeho výhody jsou zejména krásný estetický vzhled a praktičnost – ať již budete vysazovat zeleninu, květiny nebo nenáročné dřeviny, vždy se setkáte s příjemnou údržbou – nebude se k údržbovým pracím hrbit.

K sestavení budete potřebovat pár hranolků nebo prken – stačí navštívit stavebniny v Praze a máte vystaráno. Na okraje použijte nopovou fólii, a na dno nasypejte vrstvu keramzitu. Dále je již na vás, zda budete používat zahradnický substrát, nebo zeminu s pískem.

Tento projekt zvládnete za pár dnů, a výsledek vás potěší!

Psí bouda – ten pravý projekt pro tvořivé chvíle

Nádherný prostor pro vašeho věrného psího přítele si můžete vytvořit během pár dní. Najděte si projekt, který bude vyhovovat rozměrům vašeho psa. Levné pražské stavebniny vám zajistí vše potřebné – dřevo, izolační materiály, nářadí i stavební pomůcky.

Při sestavování boudy nezapomeňte na to, že by měla být dostatečně prostorná, bytelná, a také zateplená. Uvnitř boudy by mělo být sucho, a rozhodně do ní nesmí foukat – nejlepší je proto zvolit koncepci předsíně a spacího prostoru.

Aby byla bouda použitelná po celý rok, je nutné ji odizolovat od země – k tomu vám postačí například upevnění na paletu, nebo vytvoření izolace pomocí dřevěného hranolu.

Na střechu nezapomeňte dát krytinu, která nebude během letních měsíců pálit na tlapky odvážné a neohrožené psí hrdiny, kteří se z ní rozhlížejí po okolí.

Díky tomu, že se do těchto zahradních projektů pustíte sami, ušetříte tisíce korun, a navíc si po vytvoření můžete říct: „Zvládli jsme to sami!“