Zelené střechy nejen skvěle vypadají, ale také poskytují mnoho výhod

Zelené střechy, které vypadají skvěle, jsou energeticky účinné a také šetrné k životnímu prostředí, lépe využívají často opomíjenou plochu. Zelené střechy jsou pokryty rostlinami a vegetací, což přináší řadu vynikajících výhod do každé budovy.

Zvýší se životnost střechy

Střecha je neustále pod útokem živlů a musí odolávat mnoha dalších faktorům. Střecha bude muset dostatečně odolávat nejen větru a dešti, ale také ultrafialovému záření a kolísání teplot. Jako takové je běžné, že majitelé domů i podniky zvažují alternativní variantu střechy.

Zelená střecha nabízí tuto příležitost a ukázalo se, že zdvojnásobuje nebo dokonce ztrojnásobuje životnost vaší střechy. Bariéra zeleně pomáhá chránit vodotěsnou membránu pod ní a zajišťuje, že životnost vaší střechy vydrží desítky let.

V létě chladí, v zimě zateplí

Jednou z nejpřínosnějších výhod zelené střechy je bezpochyby tepelný výkon a je ohromující, jak velký rozdíl to může znamenat. Jedním z největších problémů, s nimiž se typická střecha potýká, je špatná izolace, která vede k značným tepelným ztrátám v zimě a parným podmínkám v letních měsících.

To vše se mění pomocí zelené střechy. Realizací zelené střechy můžete zajistit zlepšení energetické účinnosti a také omezit používání klimatizace. Rostliny absorbují sluneční energii, a proto v létě snižují teplotu střechy, zatímco v chladnější zimě napomáhají tepelné účinnosti tím, že zadržují teplo uvnitř. Tím zelená střecha cena přástává být taková vysoká, investice do zelené střechy je více než efektivní.

Zelená střecha svépomocí může vzniknout snadno, když si zakoupíte rostliny na ekrost.cz. Firma EKROST s.r.o. se věnuje prodeji a tvorbě zelených střech již od roku 2011, což z nich naprosté profesionály ve svém oboru.